De groene heks

De groene heks

21 maart 2025

De groene heks

Vanmorgen om 08:26 uur was het zover: we passeerden de Meridiaan van Greenwich – de nulmeridiaan – en zijn weer op het oostelijk halfrond. Als een schip een belangrijke lengte- of breedtegraad passeert, blijft dat haast nooit onopgemerkt. De hele ochtend hing er een gevoel van spanning in de lucht…Zou de nulmeridiaan stilletjes gepasseerd worden, of zou een van de heersers van de zee ons met een bezoek vereren? Al snel werd duidelijk dat het laatste het geval was.

Er was iets of iemand op komst. Dat merkten we al tijdens het ontbijt, waar mysterieuze groene drankjes werden geserveerd. Later dook op het dek een raadselachtige boodschap op: ‘Pas op voor de groene heks!’ – een waarschuwing die ons allen op scherp zette. In voorbereiding op haar mogelijke komst, haastten we ons om groene kleding en accessoires te vinden, hopend de heks gunstig te stemmen.

Toen de groene heks eindelijk aan dek verscheen, konden we opgelucht ademhalen: ze bleek vriendelijk! Iedereen ontving haar zegen voor de verdere reis en we werden zelfs getrakteerd op een mysterieus ‘nul-drankje’ en een lekker zeekoekje. Ook na haar vertrek bleef haar geest nog even aan boord: we werden tijdens het diner getrakteerd op een feestmaal met groene puree, een speciale nulmeridiaan-taart en een muzikale quiz – helemaal in het thema van onze bijzondere ontmoeting en de kleur groen!

Een van de leukste dingen aan zeilen is dat je, naast je eigen tijdzone, ook je eigen feestdagen kunt kiezen!